Badanie na ojcostwo zdaje się szybko zdobywać uznanie Polaków – na terenie naszego kraju przeprowadza się niecałe 12000 badań ojcostwa co roku. Badania na ojcostwo to w dzisiejszych czasach temat często analizowany w mediach i w Internecie. Badaniom DNA poddają się sławy, które poddają pod wątpliwość, czy są autentycznymi rodzicami dzieci – w tym kręgu jest m.in. Tom Cruise, Bill Clinton, czy też Andrzej Lepper. Jeszcze kilka lat temu przeprowadzenie badania DNA wiązało się z dużymi wydatkami, ale w dzisiejszych czasach test na bycie spokrewnionym kosztuje nawet dziewięćset zł.

Osoby, które chcą poddać się badaniu na ojcostwo mają stuprocentową gwarancję w przypadku wykluczenia bycia ojcem, natomiast w przypadku nie zaprzeczenia {pokrewieństwa|ojcostwa| –minimum 99,9999%. Warto dodać, że tylko poprzez przeprowadzenie testu DNA możliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa z dzieckiem.

O rzetelność badań DNA możemy się nie obawiać, jeśli korzystamy z oferty cenionych placówek genetycznych posiadających certyfikat ISO17025. Jest to znaczące, ponieważ wyłącznie badania DNA mające ten certyfikat są uznawane przez sądy rodzinneczy trybunał. Co ważne, dzisiaj wiele instytucji zleca przeprowadzenie badań genetycznych. Dzięki zaawansowanej technologii nieinwazyjne badanie ojcostwa można przeprowadzić już na kilkumiesięcznym dziecku. Aby pozyskać materiał biologiczny, specjalista potrzebuje wymazu z policzka, kropli krwi, czy nawet jedynie maleńkiego skrawka koszulki. Dla wygody dziecka test ojcostwa można przeprowadzić w domu, gdzie czuje się spokojnie. Do przeprowadzenie takiego badania w warunkach domowych konieczny jest zestaw dostarczony przez laboratorium, a po wykonaniu testu odsyła się  go do analizy. Tym sposobem, przeprowadzenie badania na pokrewieństwo trwa tylko 10 minut, a co więcej, Taki test genetyczny jest zupełnie anonimowy.
Nie trzeba obawiać się, że dana osoba jest chora lub przyjmuje leki – DNA nie ma możliwości zmiany przez całe życie.

Testy na ojcostwo są dzisiaj niezwykle popularne, a stale rosnąca ilość laboratoriów medycznych sprawia, iż wykonanie testu jest niebywale proste i szybkie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>